Lorena Bogza: „Am renunțat la tradiția de a avea 99 de cumetri”. Află cum și-a botezat fetița!
După patru luni de fericire deplină alături de fetiţa lor Dăriuța, Lorena Bogza şi soțul său, Iurie Nastas, au încreștinat-o, la mănăstirea „Sf. Gheorghe” de la Suruceni.
„Nașii de botez sunt două familii de prieteni apropiați. Noi, părinții, am renunțat la tradiția de a avea 99 de cumetri, așa cum se întâmplă la mai toate casele și am vrut ca Daria să știe cine îi sunt nașii și să aibă o legătură de suflet cu ei. Când sunt mulți, vă asigur că majoritatea copiilor, dacă nu chiar toți, nici măcar nu știu cine i-a botezat”, a declarat, pentru portalul nostru, fericita mămică.
„La botez au participat doar membrii familiei - a fost un eveniment foarte frumos, iar Dăriuța a fost cuminte, cuminte. Părintele a spus chiar, la un moment dat, că trebuie să învățăm de la ea să fim ascultători și cuminți”, ne-a mai spus Lorena Bogza.
Amintim că fetița jurnalistei Lorena Bogza și a lui Iurie Nastas a venit pe lume la 25 martie.

Sursa: unimedia.md
Сейчас Онлайн
C понедельника по пятницу
Короткий номер для ваших
SMS - 9070








